ďťż

Waffenträger Wiesel 1 Mk 20, AFV 1/35

Z pAmIęTnIkA nIeGrZeCzNeGo AnIołkA

Model firmy AFV:



o modelu

Inbox można znaleźć tutaj. Mimo rozmiaru, pojazd jest bardzo sympatyczny w budowie. Jakość wykonania niestety nie jest na poziomie Dragona, ale i tak jest ona całkiem dobra. Gdzieniegdzie nietrudne do usunięcia nadlewki i ślady łączenia form. Wypychacze znajdują się od spodniej strony błotników. Przy łączeniu połówek kadłuba potrzeba była szpachla za sprawą małych szpar na krawędziach. W paru miejscach dobrze jest też użyć zwykłego kleju do plastiku jako szpachli - wypełniacza.
Od strony merytorycznej pojazd prezentuje się nie najgorzej. Tu ważna uwaga - model AFV to pojazd typu starszego za sprawą braku pewnego urządzenia optycznego na wieży oraz innego typu gąsienic i kół napędowych. Także spokojnie przy analizie zdjęć. W modelu warto wykonać imitację niektórych kabli i przewodów. Warto też poprawić mocowanie lewej skrzynki amunicyjnej na wieży. Szczegóły oraz linki do zdjęć oryginału znajdują się w wątku warsztatowym.

dodatki

Nie licząc własnych materiałów, do modelu dokupiłem lufę RB: 20mm L/100 (MK 20 Rh 202) Lufa do Marder'a 1A2 (numer katalogowy 35B19). Koszt nie za duży (10 zł) a wygląd zdecydowanie lepszy (patrz 3 strona warsztatu). Jest ona co prawda troszkę za długa do tego modelu za sprawą sposobu jej montażu do wieży (patrz zdjęcia oryginału) ale uznałem, że jednak obejdzie się bez piłki do metalu.
Do modelu można nabyć także zestaw blaszek Eduard 35291 - skromny, ale i tak znacznie poprawia wygląd pojazdu. Ja blaszki sobie odpuściłem czego żałuję - 2 raz bym kupił je na pewno.

malowanie

Model został pomalowany na standardowe trójbarwne kamo NATO zestawem farb Gunze. Układ plam generalnie zgadza się z rzeczywistym, aczkolwiek na różnych pojazdach może on wyglądać troszkę inaczej.
Podkład stanowił surfacer Tamiya (szklana sześcienna buteleczka) naniesiony aerografem. Lakier błysk firmy Mircoscale, a lakier mat to Pactra. Wszystko oczywiście akryle.

ślady eksploatacji

Do tego celu wykorzystałem głównie produkty firmy MIG: pigmenty Dry Mud, Dark Mud i Russian Earth (+ Fixer) oraz Dark Wash. W paru miejscach spróbowałem rozjaśnić krawędzie metodą suchego pędzla wykorzystując jasno szary kolor.

galeria
















  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • drakonia.opx.pl
  • Copyright (c) 2009 Z pAmIęTnIkA nIeGrZeCzNeGo AnIołkA | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.