Kremlowski poker.

Z pAmIęTnIkA nIeGrZeCzNeGo AnIołkA

Wiemy z historii, ¿e od czasów Rewolucji Pa¼dziernikowej któr± zapocz±tkowa³ pierwszy przywódca ZSRR – Lenin, rozpoczê³a siê krwawa i bezpardonowa walka o w³adzê w tym wielkim kraju.

Szczyt mordów dokona³ siê za Stalina kiedy to zginê³y niezliczone dot±d miliony ludzi w ca³ym ZSRR.
Owa rze¼ wydaje siê traciæ impet za czasów Nikity Chruszczowa który choæ te¿ mocno poplami³ sobie rêce krwi± swoich rodaków, s³u¿±c wiernie krwawemu dyktatorowi, to jednak jako I sekretarz KCKPZR raczej têpi³ najwiêkszych zbrodniarzy stalinowskich takich jak Beria i jemu podobni.
Nikita jednak pope³nia wiele b³êdów jako polityk i przywódca pañstwa, co sprawia, ¿e 14 pa¼dziernika 1964r. zostaje odwo³any z najwy¿szej funkcji i stanowiska w pañstwie i przeniesiony w stan spoczynku.

Na jego miejsce Prezydium KCKPZR powo³uje Leonida Bre¿niewa o rz±dach którego chcia³bym nieco napisaæ.

To jemu ju¿ u podstaw dopisuje siê k³amliw± historiê czyni±c z niego bohatera ZSRR.
Twierdzono, ¿e L. Bre¿niew zyska³ tytu³ bohatera ZSRR walcz±c dzielnie na obszarze Rosji radzieckiej zwanym „Ma³a ziemia”, gdzie jako genera³ major wraz z podleg³ymi mu oddzia³ami wojska dzielnie odpiera³ ataki wroga.
Tymczasem prawda jest taka, ¿e Bre¿niew wspina³ siê do¶æ szybko po szczeblach w³adzy, ale nie jako ¿o³nierz, a bardziej jako towarzysz partyjny.
Do wojska zosta³ powo³any w pocz±tkach II wojny ¶wiatowej jako zastêpca szefa zarz±du politycznego Frontu Po³udniowego.
Wkrótce potem obejmuje funkcjê szefa zarz±du politycznego 18 armii, a nastêpnie 4 Frontu Ukraiñskiego.
W 1946r. Bre¿niew zostaje zdemobilizowany – i w tym miejscu koñczy siê jego faktyczna „kariera” wojskowa.

Szybko wraca do polityki pn±c siê skutecznie po szczeblach politycznej w³adzy, a¿ do dnia wyboru na I sekretarza KCKPZR.
Za czasów Bre¿niewa w USA dochodzi do w³adzy Ronald Reagan który obejmuje urz±d jako 40 prezydent Stanów Zjednoczonych.
Reagan by³ zdeklarowanym wrogiem komunizmu i ze szczególn± zawziêto¶ci± wzi±³ siê za têpienie tego ustroju kieruj±c wiêkszo¶æ swoich dzia³añ na ZSRR.
Od tego okresu rozpoczyna siê chyba faktyczny, bezpardonowy wy¶cig zbrojeñ nazwany „Zimn± wojn±”.
Obok Bre¿niewa najwiêksz± w³adzê skupia w swoich rêkach wieloletni szef KGB, Jurij W³adimirowicz Andropow.
To on jest inicjatorem operacji pod kryptonimem „RAJAN” (RJAN?) w której zwalczaj±ce siê dotychczas si³y wywiadowcze ZSRR - KGB i GRU, rozpoczê³y wspólne dzia³ania szpiegowskie i prowokacyjne przeciw USA.
W operacji „RAJAN” bra³a udzia³ chyba najwiêksza liczba agentów, jaka kiedykolwiek w historii zosta³a powo³ana do ¿ycia, i to po obu stronach zwalczaj±cych siê pañstw.
Dochodzi³o do licznych morderstw i tajemniczych zabójstw pomiêdzy tajnymi agentami zarówno tych z ZSRR, jak i z USA.
Za pomoc± tej operacji przywódcy radzieccy, chcieli z dyskryminowaæ przed ¶wiatem ca³e Stany Zjednoczone, okre¶laj±c je jako krwawych imperialistów chc±cych rzekomo rozpocz±æ ¶wiatow± wojnê nuklearn±.
Dzi¶ ju¿ wiemy, ¿e to w³a¶nie ZSRR by³ bli¿szy rozpêtania takiej wojny, ni¿ USA.

Czasy Bre¿niewa przypominaj± w wielu swych okresach co¶, co historia nazwa³a stalinizmem.
Wraca terror, wszechw³adne KGB trzyma w rêkach lwi± czê¶æ w³adzy, schorowany Bre¿niew powoli traci swoj± w³adzê na rzecz równie¿ niemal wszechw³adnego szefa KGB, Jurija Andropowa.
Co prawda Bre¿niew na swojego nastêpcê wyznacza innego kremlowskiego bonza, niejakiego Konstantina Ustinowicza Czernienkê, ale ten ze strachu przed potêg± Andropowa ustêpuje mu miejsca i pomaga obj±æ najwy¿sz± funkcjê w pañstwie.
A jednak Bre¿niew jeszcze przed ¶mierci± miesza szyki Andropowowi.

Otó¿ z polecenia Bre¿niewa, Jurij Andropow zostaje mianowany 24.05. 1982r.na jedno ze stanowisk w Komitecie Centralnym KPZR.
Andropom zaj±³ wiêc tym samym wy¿sze stanowisko w partii, ale utraci³ wp³ywy w KGB.
Jego nominacja by³a tak szybka i zaskakuj±ca, ¿e Andropow nie zd±¿y³ pozostawiæ w zarz±dzie KGB ¿adnego ze swoich zaufanych ludzi.

10.11.1982r. umiera L. Bre¿niew, a ju¿ 12. 11. tego¿ roku na stanowisko I sekretarza KCKPZR zostaje wybrany J. Andropow.
Ju¿ w momencie wyboru na g³owê pañstwa, Andropow by³ ciê¿ko chory na niewydolno¶æ nerek.
Choroba rozwija³a siê tak szybko, ¿e Andropom nie mia³ czasu nacieszyæ siê swoj± w³adz±.
Przypuszcza siê, ¿e chyba od maja 1983r. faktyczn± w³adzê w ZSRR sprawowa³ Konstantin Czernienko.

Tymczasem akcja „Rajan” rozpêtana niegdy¶ przez Andropowa nabra³a tak wielkiego rozmachu, ¿e nie mo¿na jej by³o zahamowaæ.
31 sierpnia 1983r. dosz³o do tragedii która wstrz±snê³a ca³ym ¶wiatem.

Z niewyja¶nionych do dzi¶ przyczyn, Rosjanie zestrzelili po³udniowokoreañski samolot pasa¿erski Boeing – 747 pilotowany przez Asa po³udniowokoreañskiego lotnictwa, kapitana Chum – Byong – In.
Samolot ten mia³ na swoim pok³adzie 269 pasa¿erów wraz z za³og± z których nikt nie prze¿y³.
Po³udniowokoreañski Boeing – 747 KAL – 007 zosta³ zestrzelony przez pilota radzieckiego my¶liwca Su-15 za pomoc± rakiety typu powietrze – powietrze o nazwie „Anab”.
My¶liwiec radziecki by³ pilotowany przez do¶wiadczonego pilota majora Kasmina w zeznaniach którego by³o bardzo wiele sprzeczno¶ci i niejasno¶ci.
Niektórzy twierdz±, ¿e owe tragiczne ofiary Boeinga-747 KAL-007 by³y jednym z efektów prowokacyjnej operacji „Rajan” która wraz ze ¶mierci± J. Andropowa zaczê³a wygasaæ.

Jurij W³adimirowicz Andropow zmar³ w lutym 1984r. a wraz z nim zaczê³a wygasaæ owa do dzi¶ jeszcze nie rozwi±zana do koñca operacja „Rajan”.

Jego miejsce zaj±³ Konstantin Ustinowicz Czernienko, jednak i ten nie pocieszy³ siê d³ugo w³adz±, bo zmar³ ju¿ w nieca³y rok pó¼niej.
Miejsce Czernienki zaj±³ Michai³ Gorbaczow o którym mówi siê, ¿e za jego rz±dów ZSRR zaczê³o przybieraæ ludzk± twarz…ale to ju¿ inna historia.

Pozdrawiam.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • drakonia.opx.pl
  • Copyright (c) 2009 Z pAmIÄ™TnIkA nIeGrZeCzNeGo AnIoÅ‚kA | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.